Česar nas niso naučili v šolah je še ena od mnogih uspešnic slovenske avtorice Petre Škarja. V njej nam razkriva, ali je šola, in sicer dobro opravljena šola, res nujen in ključen pogoj za uspešno življenje. Vse prepogosto namreč poslušamo zgodbe, kako ljudje z visoko izobrazbo in odlično opravljenim študijem nikakor ne dobijo službe, hkrati pa smo priča zgodbam o neverjetnem poslovnem uspehu ljudi brez posebne izobrazbe.
Ste kdaj slišati ta navodila za življenje: “Uči se, da boš imel lepe ocene, dolgo študiraj, da dobiš varno državno službo z lepo plačo, v pisarni pod klimo … da ti ne bo potrebno garati kot nam.” In živel boš srečno do konca svojih dni, so želeli še povedati.
Pa je res tako? So odličnjaki res zagotovo na boljših položajih, ko stopijo na realen trg dela? Zakaj nekateri z visoko izobrazbo ne dobijo službe, na drugi strani pa nekdo brez izobrazbe vodi uspešno podjetje?
Knjiga govori prav o teh primerjavah kaj nam poda formalna izobrazba, kaj so pa tiste veščine, ki jih v današnjem času na tem trgu nujno potrebujemo, da bomo imeli uspešno kariero.